Origami Eğitimi

Anasayfa/Tüm Kurslar /Origami Eğitimi

Origami Eğitimi

Öğreneceklerimiz

  • Kağıt Katlama Teknikleri
  • Kullanılacak Araçları

Kurs Açıklaması

    Japonca ori (katlama) ve gami (kağıt) kelimelerinin birleşmesiyle meydana gelmiş origami kelimesi, katlanmış kağıt anlamına gelen geneksel kağıt katlama sanatıdır. Origami, makas ve yapıştırıcı kullanmadan kâğıdı sadece katlayarak çeşitli şekiller oluşturma sanatıdır.

    İlk olarak kağıdı icat eden Çinliler tarafından icra edildiği söylenen origami’nin başlangıcıyla ilgili kesin bilgi yoktur. Çin’de başlayıp gelişimini Japonya’da tamamlayan ve ismini Japoncadan alan origami, Budist rahipler tarafından Japonya’ya getirildiği düşünülmektedir.

    Gelişmeye başladığı dönemlerde dini törenlerde ve hediyeleri kaplamada zenginlik göstergesi olarak kullanılan origami sanatı, kağıdın yaygınlaşması ve fiyatlarının uygun hale gelmesiyle daha fazla insana ulaşmış; 1900’lü yılların başlarından itibaren okullarda öğretilmeye başlanılmış ve çocukların matematiksel zekalarının gelişimine büyük katkıda bulunmuştur. 

    KOMEK tarafından hazırlanan bu origami eğitiminde el becerinizi geliştirerek, kağıt katlama tekniklerini, origami sanatı yapılırken kullanılacak araçları öğreneceksiniz.

    Birbirinden güzel uygulamaların olduğu bu eğitimde origami sanatı ile tavşan, kelebek, parmak kukla, zıplayan kurbağa ve kalemlik uygulamaları yapacağız. 

Kurs İçeriği

01-ORİGAMİ KATLAMA TAVŞAN YAPIMI
02-ORİGAMİ KATLAMA KELEBEK YAPIMI
03-ORİGAMİ KATLAMA PARMAK KUKLA
04-ORİGAMİ KATLAMA KALEMLİK YAPIMI
05-ORİGAMİ KATLAMA UÇAK YAPIMI YAPIMI
06-ORİGAMİ KATLAMA MODÜLER DÜZENLİ ORİGAMİ BALIK YAPIMI
07-ORİGAMİ KATLAMA ÇİÇEK YAPIMI

Gereksinimler

  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Cetvel
  • Kağıt
  • İp

Kurs Yorumları

Filtrele