Akrilik Boya İle Tuval Renklendirme

Anasayfa/Tüm Kurslar /Akrilik Boya İle Tuval Renklendirme

Akrilik Boya İle Tuval Renklendirme

Öğreneceklerimiz

  • Işık Gölge
  • Renkler
  • Akrilik Boya Tekniği

Kurs Açıklaması

   Şeffaf polimer reçineden yapılmış, parlak renklere sahip akrilik boya ile resim yapma tekniklerini öğrenecek, akrilik boya ile renklendirme çalışmaları yapabileceksiniz.

   Akrilik boyamaya başlamadan önce konuyu iyi belirlemeliyiz. Akrilik boya çabuk kuruduğundan dolayı ya kazıyarak ya da yüzerek çıkarmamız gerekmektedir. Boya kurumadan silme yapmamız mümkündür. Ilık su kullanarak bez ve süngerle silebiliriz. Üstünü kapatmak için akrilik boya attığımız zaman tuvalde kabarma meydana gelmektedir. Akrilik boya hızlı kuruduğu için detaylı çalışmalarda tercih edilmektedir. Akrilik boya ile çalışırken elinizin hızlı olması gerekmektedir. Bu yüzden akrilik boya en çok soyut resim çalışmalarına uygundur. Akrilik boya, sulu boya gibi karışım sağlamadığı için tuvalde istediğiniz karışımı elde edemezsiniz. Akrilik boyanın, sulu boya gibi olmasını istiyorsak eğer boyanın içine daha fazla su koyarak akışkan bir kıvam elde edebiliriz. Akrilik boya, tuval çalışmalarında çatlama yapmadığı için tercih sebeplerinden birisidir. Akrilik boya, hemen hemen her yüzeye uygulanabilmektedir ve canlılıklarını kaybetmezler. Çeşitli renklerle çalışmanızı daha güzel hale getirebilirsiniz.

   Bu kursumuzda tuval üzerine çizilmiş hazır bir çalışmayı akrilik boya ile renklendirmeyi, akrilik boya ile çalışma yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğreneceksiniz.

Kurs İçeriği

01- AKRİLİK BOYA İLE TUVAL- RENKLENDİRME-1
02- AKRİLİK BOYA İLE TUVAL- RENKLENDİRME-2

Gereksinimler

  • Akrilik Boya 
  • Fırça
  • Tuval ya da Dokulu Kağıt
  • Su Kabı

Kurs Yorumları

Filtrele